Zapraszam na II Marsz Niepodległości i Solidarności 13 grudnia

Marsz_13122012_logo

„Są tacy, którzy mówią, że trzeba wyrzec się polskości i nie spotykają się w głównym nurcie mediów ze sprzeciwem, oporem. Wręcz przeciwnie, często są traktowani bardzo poważnie, a o krytyce nie ma żadnej mowy” – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, zapraszając do udziału w marszu, który odbędzie się 13 grudnia w Warszawie. Jak przekonywał, Polska może się zmienić.

Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości ma wyruszyć 13 grudnia o godz. 18 z placu Trzech Krzyży. Kaczyński powiedział na konferencji prasowej, że ma on z jednej strony upamiętnić kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, ale przede wszystkim będzie wyrazem sprzeciwu wobec negatywnych tendencji, jakie mają miejsce w Polsce. Jak wskazywał, „w różny sposób zagrożona” jest dzisiaj wolność w Polsce; jest bardzo źle z solidarnością społeczną, a polska niepodległość „jest na różne sposoby kwestionowana”. 

Musimy o tym wszystkim wiedzieć, o tym wszystkim mówić, musimy mobilizować opinię publiczną, obywateli naszego kraju, Polaków, po to, by to „nie” było coraz głośniej słyszane, byśmy mogli stworzyć taką siłę, która pewnego dnia będzie realizowała inny wielki projekt dla naszego kraju, gdzie wolność będzie niezagrożona, solidarność będzie główną przesłanką polityki społecznej, gdzie niepodległość, suwerenność będzie główną przesłanką polityki zagranicznej

więcej: http://marsz13grudnia.pl/


 • prof. Jarosław Marek Rymkiewicz, poeta, pisarz

  Każdy środek, który służy ratowaniu Polski jest dobry. Sytuacja jest dramatyczna. Zresztą, wszyscy to chyba czują, widzą. Trzeba więc robić wszystko co można żeby Polacy się obudzili, uświadomili sobie co ich czeka w przypadku gdy Polska przestanie istnieć, gdy ją stracimy. Albo wiec teraz coś zrobimy, każdy na tyle na ile może, albo nic nie zrobimy, pogodzimy się z szykowanym nam losem i staniemy się wygnańcami. Każdy z nas będzie nikim i znikąd.

  fragment wywiadu udzielonego stefczyk.info | wpolityce.pl

 • Prof Andrzej Zybertowicz

  13 grudnia 1981r namiestnicy władzy moskiewskiej w Polsce dokonali operacji paraliżującej podmiotowość naszego spoleczeństwa – wprowadzili stan wojenny. 30 rocznica tych wydarzeń to naturalna okazja do protestu przeciwko nowoczesnym, instytucjonalnym próbom ponownego ograniczenia naszej podmiotowości. Tym razem pod hasłami „Europejskiego dostatku”. Ci ,którzy nie widzą istotnych podobieństw między wprowadzeniem stanu wojennego,a próbami niedemokratycznego narzucenia nowych form politycznych w Europie powinni najpierw sięgnąc po podręczniki historii ,a potem zabierać głos w debacie publicznej.

 • Ewa Stankiewicz

  Postępowanie rządu po 10.04 skłania do pytań czy jesteśmy niepodległym i suwerennym krajem. Musimy pamiętać musimy, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Marsz ma znaczenie nie tylko symboliczne; czuję potrzeby pracy na rzecz naszej suwerenności. Trzeba uświadamiać ludzi, tylko wtedy można uleczyć kraj.

 • Rafał Ziemkiewicz:

  Narodowa suwerenność to nie poetycka fanaberia ani anachronizm. Narodowa suwerenność jest nam potrzebna, żebyśmy mogli się rozwijać, bogacić, mieć pewność, że naszym dzieciom będzie się żyć lepiej niż nam. Nie umożliwi tego Polakom, nie zadba o nich i nie obroni ich praw nikt inny, tylko wolne państwo polskie. Jeśli ktoś namawia, żebyśmy się go wyrzekli, licząc na opiekę państwa polskiego lub struktur międzynarodowych, to albo jest głupcem, albo kłamie. Aby te głupstwa lub kłamstwa nie pozostawały bez odpowiedzi, musimy swoje poparcie dla niepodległości i suwerenności manifestować jak najusilniej. Dlatego popieram ideę marszu.

 • Prof. Jan Żaryn:

  Najprawdopodobniej wezmę udział w marszu 13 grudnia dlatego, ze Niepodległość to wielka wartość. Należy zamanifestować to ze chcemy ,aby Polska była niepodległa.  Na początku miałem wątpliwości czy ten szczytny cel jakim jest Marsz jest dobrze zorganizowany ,ale tak naprawdę to sprawa drugorzędna.
  Najważniejszy jest to ,aby dać odpór tym głosom w przestrzeni publicznej ,które sprzeciwiają sie marszowi oraz walka z tendencją tracenia wrażliwości na niepodległość

http://marsz13grudnia.pl/wspieraja-nas/

Reklamy

Dodaj komentarz (będzie widoczny po zatwierdzeniu)

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s