Ewa Stankiewicz – dziennikarka, której Stefan Niesiołowski powiedział „WON STĄD”, GOŚCIŁA w PARYŻU

fot: Zbigniew Adamek

W piątek 21-szego października , organizator Stowarzyszenie Obrońców Krzyża  w Paryżu wraz z członkami  innych  stowarzyszeń gościło wyjątkowa patriotkę, działaczkę społeczną , wspaniałego reżysera , scenarzystkę filmową oraz , dziennikarkę i prezesa „Solidarnych 2010” w jednej osobie.

Pobyt  swój  rozpoczęła od  zapoznania  się z przywódcami  rożnych  ugrupowań   społecznych oraz z problemami z jakimi boryka się  Polonia  francuska, jak:  edukacja , kultura , przekaz  rzetelnej  wiedzy i inne. 

W piątek 21-szego października uczestniczyła  w projekcji  swojego najnowszego filmu „Lista pasażerów” w Domu Kombatanta.

Następnego dnia w sobotę  odbyło się spotkanie z Polonią francuską , gdzie wyświetlono film „Krzyż”, a po filmie , nastąpiła dyskusja i odpowiedzi na pytania zadawane przez przybyłych polonusów. Wieczorem tego samego dnia , w Krypcie paryskiego Kościoła Polskiego przy rue Saint Honoré , odbyła się z udziałem naszego Gościa uroczysta kolacja , poprzedzona zwiedzeniem , zorganizowanej tutaj wystawy zdjęć  o tematyce patriotycznej.

W niedziele Pani Ewa Stankiewicz uczestniczyła we mszy św. i licznych spotkaniach z młodzieżą polonijną, w tym z harcerzami. Spotkania  poprzedzone były projekcjami  jej filmów.

Pani Ewa w  swoich  wystąpieniach  wniosła bardzo wiele nowej  wiedzy dotyczącej sytuacji  naszej Ojczyzny. Swoim życiem daje dobry przykład, świadectwo walki o Polskę, a to z kolei uwypukla niezłomność jej charakteru.  Jak mówi dziennikarka: „przekładam solidarność na życie, bo w jej imię walczymy dla dobra człowieka”.

Zbigniew Adamek

za: http://www.obroncykrzyzaparyz.comtytuł oryginalny: Ewa Stankiewicz – DZIENNIKARKA, ktorej Stefan Niesiolwski powiedzial WON STAD. Kim jest, co osiagnela. GOSCILA w PARYZU

zdjęcia: Zbigniew Adamek
http://www.obroncykrzyzaparyz.com/galerie-zdjec/51,na-zaproszenie-stowarzyszenia-obroncow-krzyza-paryzu-pani-ewa-stankiewicz-goscila-w-paryzu-19-20-21-pazdziernika-2012.html

Reklamy

Dodaj komentarz (będzie widoczny po zatwierdzeniu)

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s