Czas wyobrazić sobie Polskę – Ewa Stankiewicz w Kanadzie

foto: A.Rybczyński,  www.marszpolonia.com

„Od wyobraźni zależy, czy będziemy mogli zawalczyć o wolną Polskę”. Te słowa Ewy Stankiewicz są pięknym komentarzem do patriotycznego maratonu, nazwanego „Nocą wolności”, której uczestnikami byliśmy 6 października 2012 w Centrum Jana Pawła II w Mississauga.

Emigranci zawsze zabierali w sercach cząstkę wolnej Polski i pielęgnowali tę miłość na obczyźnie. Począwszy od Wielkiej Emigracji po powstaniu listopadowym, skończywszy na emigracji z kraju perelowskiego komunistycznego reżimu, ci którzy wyjeżdżali z ojczyzny potrzebowali wyobraźni, by stworzyć wizję Polski marzeń wolnych Polaków. 

Do takich marzycieli i idealistów przylecieli goście z Polski: Ewa Stankiewicz – reżyser filmów dokumentalnych i fabularnych, prezes Stowarzyszenia „Solidarni 2010”, walczącego o prawdę w sprawie katastrofy smoleńskiej i stworzenie warunków do prawdziwej demokracji w Polsce; poseł Prawa i Sprawiedliwość Artur Górski – przedstawiciel opozycyjnej partii do kontaktów z emigracją kanadyjską i litewską; Jan Pietrzak – legenda kabaretu, satyry i prawdziwie niepodległej wyobraźni twórczej, która zawsze prowadziła nas w przestrzenie wolnej, pozbawionej cenzury myśli.

Miejmy nadzieję, że niezapomniane spotkanie w Toronto nie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem ciągle aktualnej piosenki „Żeby Polska była Polską” i będzie trwało dalej. Jak powiedziała bowiem na spotkaniu Ewa Stankiewicz: powinniśmy docierać z informacją do ludzi, wspierać istniejące niezależne media, a także powoływać własne – nawet nieprofesjonalne, ale kierujące się wiernością prawdzie i faktom. Powinniśmy zrobić burzę mózgów, zbierać się i naradzić, co możemy dzisiaj zrobić dla Polski

Rewelacyjne wykonanie „Ballady smoleńskiej” Jana Pietrzaka.
Koncert odbył się 6 października 2012 w Centrum Jana Pawła II w Mississauga, Ontario.

Fragment koncertu Jana Pietrzaka w Mississauga, Ontario 6 października 2012.

Koncert był częścią „Nocy wolności” z udziałem Ewy Stankiewicz i posła PiS Artura Górskiego

Aleksander Rybczyński

 

Reklamy

One comment on “Czas wyobrazić sobie Polskę – Ewa Stankiewicz w Kanadzie

  1. Pani Ewo, to co Pani robi jest kontynuacja dziela innej wielkiej kobiety – Anny Solidarnosc Walentynowicz. Od krwawego 2010 roku nazywam Pania Ewa Solidarna, bo tylko solidarnie Polacy moga sie obronic przed zlem a jest nim utrata niepodleglosci Kraju! Musi poplynac LAWA!
    Dziekuje za wystapienie w Ottawie – oby zebrani na sali ludzie ZROZUMIELI Pani przeslanie.
    Powinni – ilustracja slow fragmentami filmu Krzyz byla nosna! Trzeba ludzmi wstrzasnac, tak mocno wstrzasnac, wstrzasnac do ich obudzenia.

Dodaj komentarz (będzie widoczny po zatwierdzeniu)

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s