Ewa Stankiewicz – Otwieram dyskusję: co robić?

Ewa_pikietaJeśli w Smoleńsku miał miejsce zamach, to aktualną władzę w Polsce sprawują ludzie rosyjskich służb albo osoby przez te służby szantażowane. Obie sytuacje zagrażają bezpośrednio polskiej państwowości i naszemu, osobistemu bezpieczeństwu. 

foto: Solidarni2010.pl
Autorska wersja tekstu Ewy Stankiewicz, opublikowanego w Gazecie Polskiej Codziennie i na portalu niezależna.pl


Co robić, gdy zdrowy rozsądek podpowiada rozwiązania, które nie mieszczą się w głowie?

Czy minister Klich nakazał dowódcom polskiej armii żeby lecieli Tu 154M, wbrew ich woli ?

Czy chcieli lecieć Casą, a Klich mówił że chce mieć ich przy sobie na pokładzie, na który ostatecznie sam nie wszedł?

Jeśli tak, to rozum podpowiada, że wystawił ich z premedytacją na śmierć.

Jeśli w Smoleńsku miał miejsce zamach to aktualną władzę w Polsce sprawują ludzie rosyjskich służb albo osoby przez te służby szantażowane. Obie sytuacje zagrażają bezpośrednio naszej państwowości i osobistemu bezpieczeństwu. Jeśli w Smoleńsku był zamach to Polska pozbawiona własnych służb i dowództwa armii jest w stanie niewypowiedzianego konfliktu po akcie agresji na najwyższe organy państwa.

Jeśli…

1. Prezydent Polski zginął w zamachu Putina, przy współpracy osób kontrolujących władzę w Polsce: premiera Donalda Tuska, ministrów Arabskiego, Sikorskiego, Klicha.2. 10 kwietnia 2010 grupa przestępcza dokonała przewrotu w państwie eksterminując kluczowych ludzi i wbrew oficjalnym umowom czynnie wyprowadziła Polskę z NATO pod rosyjską strefę wpływów.

3. Premier Polski Donald Tusk oddał śledztwo w sprawie śmierci polskiego prezydenta w dyspozycję władzom Rosji, jednocześnie osobiście zabronił swojemu ministrowi odwołania się w tej sprawie do NATO (o czym mówił wprost generał Petelicki przed popełnieniem samobójstwa).

4. Następca Prezydenta który zginął Prezydent Bronisław Komorowski wypowiada się językiem rosyjskiej dyplomacji.

5. Coraz częściej w niewyjaśnionych okolicznościach giną fizycznie osoby niewygodne dla władzy.

6. Media, prokuratura i sądy ubezpieczają przemoc i bezprawie. Organy, które stanowią system immunologiczny demokracji, stanowią jej nowotwór. Jednocześnie „pacjent” w ogóle się nie leczy, bo nie wie o chorobie. Pozory instytucji państwa, nowoczesna socjotechnika zarządzania nastrojami niczym pavulon unieszkodliwiają wszelkie próby reakcji społeczeństwa na zagrożenie.

7. Jeśli cała historia utraty suwerenności zaczyna się jeszcze przed jej odzyskaniem. Od momentu, kiedy nie został skazany ani na karę śmierci, ani na karę dożywotniego więzienia generał Edmund Buła, następca Kiszczaka, który w 89 roku niszczył masowo akta bezpieki wojskowej ale przed zniszczeniem całość zmikrofilmował i bezceremonialnie przekazał do Moskwy, co potwierdza raport o likwidacji WSI…

Powtórzę, jeśli Państwo pozwolą: Buła uzależnia Polskę od Rosji, przekazuje siatkę przestępczych zależności osób, które za chwilę znajdą się na szczytach władzy, umożliwia Rosji szantażowanie osób które organizują nasze życie w państwie, wysadza demokrację w kosmos już na samym wstępie. 
I nic..
Może jakaś przelotna myśl, dlaczego obecny prezydent jako jedyny ze swojej partii głosował przeciwko rozwiązaniu WSI.? ..
No właśnie…Co to oznaczałoby dla zdrowego rozsądku? Jak człowiek, który nie chce w to wierzyć, ale na podstawie wszelkich przesłanek rozum mu podpowiada, że to najbardziej prawdopodobna wersja wydarzeń?
Zadaję państwu to pytanie. Co robić?
Może w sposób „kulturalno-oświatowy” pozwać wszystkich do sądu?To ulubiona mantra gangsterów. Ci którzy od lat ustawiają wyroki z frazesem demokracji na ustach wzywają do przestrzegania prawa. Jakiego prawa?
Tego, które skazuje poetę za słowa, a osłania ludzi odpowiedzialnych za przygotowanie lotu śmierci?
W wyniku którego ginie głowa państwa? Partaczy albo cynicznych morderców? Wystraszonych, szantażowanych agentów? Obojętnie, jeśli Państwa wyobraźnia kłóci się z rozumem i podpowiada: niemożliwe, żeby to byli mordercy. To tylko partacze. I co dalej? Prawo osłania i mówi że brak tu znamion szkodliwości dla interesu państwa polskiego…

Zginął prezydent i elita, ale to nie szkodzi krajowi. Co na to Państwa rozum?

Zwracam się tutaj nie do lemingów, którzy jak wiadomo z rozumem mają niewiele wspólnego, całkowicie zaspokajając swoje potrzeby powtarzaniem emocjonalnych epitetów. Do Państwa się zwracam. Jak wy sobie to tłumaczycie?
Jedno jest pewne –  trzeba dobrze zdiagnozować sytuację. I w zależności od tego odpowiednio reagować. I nie upierać się, że na SEPSę najlepsza jest maść przeciwko grzybicy, bo takimi życzeniami nic się nie zmieni.Problem w tym, że wg mnie z jednej strony mamy gangsterów, którzy nowoczesnymi metodami zarządzają kartelem udającym państwo, a z drugiej opozycję, która uważa, że to społeczeństwo nie jest przygotowane na prawdę, nie trzeba niepotrzebnie straszyć ludzi, oni i tak nie przyjmą tego do wiadomości, bo jesteśmy społeczeństwem postkolonialnym.

Tylko, że my idziemy na dno. I mamy tonąć w milczeniu. O przepraszam… W atmosferze zabawy, przy dźwiękach orkiestry popularnych muzycznych show.A tu trzeba reagować. Adekwatnie do zagrożenia. Ile jeszcze osób musi popełnić samobójstwo, jak bardzo musi ośmieszyć nas Komorowski swoją złotą dorodną rosyjską myślą lub na jakie żądanie Putina musi przystać Tusk, żebyśmy zaczęli się samoorganizować i bronić?Ktoś powiedział, że trzeba zacząć budować struktury suwerennego państwa, także w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości i mediów w tzw. „drugim obiegu”.   Nie mam recepty.

Może niech to będzie otwarcie dyskusji. Co robić?

Ewa Stankiewicz


wersja audio (dobór zdjęć pani Ewy jest przypadkowy, nie związany merytorycznie z tekstem):


Reklamy

24 comments on “Ewa Stankiewicz – Otwieram dyskusję: co robić?

  • Gratuluje, jesteś Wielka, choć jesteś kruszynką 🙂
   Człowiek wielki to ten co swoją postawą życiową potrafi wyzwolić odwagę wśród innych ludzi, którzy nie wiedzieli, że potrafią ją mieć, broniąc słusznej sprawy. Dziękuję Ci za to Ewuniu…

 1. W oparciu o gry RPG?

  Igor Zamorski, 5 lipca, 2012 – 21:45
  Aby przedsięwziąć jakiekolwiek skuteczne działanie w zaistniałej sytuacji opisanej przez Panią bardzo lakonicznie acz adekwatnie , powinniśmy mieć bazę komunikacji społecznej. W zaistniałym ” porządku” czytaj układzie sił medialnych oraz ze względu na dynamikę i charakter działań , powinien być to Multi komunikator społeczności polskiej i pro polskiej. Miejsce nie tylko archiwizacji danych na temat naszego kraju ( jego historii oraz bieżących wydarzeń) ale także ośrodek koordynacji i organizacji działań o charakterze polityczno – społecznym.

  Jeżeli kogoś zainteresują szczegóły zapraszam do lektury nieco chaotycznego tekstu.

  http://niepoprawni.pl/blog/1401/opis-i-zasada-dz

  http://niepoprawni.pl/blog/1401/ogolne-warunki-i

 2. Dobre pytanie…Co robić?

  RAK, 6 lipca, 2012 – 00:41
  Wczoraj, 4.07.12 uczestniczyłem w spotkaniu Ruchu Społecznego im.L.Kaczyńskiego w Szczecinie. Brała w nim udział Pani Marta Kaczyńska. Frekwencja dopisała. Ruch powstał „oddolnie”. Na tym spotkaniu zainaugurowała frakcja młodzieżowa Ruchu ( z inicjatywy grupy studentów). Ten ruch nie jest związany formalnie z żadną partią czy stowarzyszeniem. Choć uczestniczą w nim ludzie z różnych „organizacji”. Moim zdaniem łączy tych ludzi hasło (wartości) BÓG HONOR OJCZYZNA. Taka nowa forma SOLIDARNOŚCI.Jak wielokrotnie powtarza Ojciec Tadeusz: Formacja Organizacja i Akcja. Ciesze się, że ludzie „sformatowani” już w przez PiS, Gazetę Polską, Radio Maryja, Stowarzyszenia Kombatanckie, Solidarną Polskę, itp – zaczynają się „organizować” w Ruch „ponad podziałami”..
  Na tym spotkaniu padła propozycja aby na wzór SOLIDARNOŚCI zacząć artykułować i tworzyć LISTĘ POSTULATÓW – żeby były już gotowe gdy „dojrzejemy” AKCJI..

 3. Recepta prosta tylko aptekarza brak

  alchymista, 6 lipca, 2012 – 08:04
  Pani Ewo,

  pytanie „co robić” jest zawieszone w próżni, to znaczy ciężar domyślania się o co chodzi w pytaniu przenosi na tego, kto ma odpowiedzieć. Odpowiadając pytaniem na pytanie mogę zapytać: a co chce Pani usłyszeć?

  Jak się domyślam, chodzi o odpowiedź w dwóch zagadnieniach: z punktu widzenia dziennikarza i dziennikarza obywatelskiego. W pierwszym przypadku chodzi głównie o przesiewanie szumu informacyjnego i nagłaśnienie informacji istotnych. To Pani robi i chwała Pani za to.

  W drugim przypadku chodzi o permanentne intelektualne „grillowanie” rządu i prezydenta wszędzie gdzie się da. Należy pokazywać ich miałkość, nieudolność, śmieszność, chciwość na mamonę, głupie pomysły legislacyjne. Osią narracji zawsze musi być katastrofa smoleńska jako soczewka, w której skupiają się wszystkie błędy III RP. Dopóki nie przekonamy do tej prawdy nieprzekonanych, nie wygramy nic, nawet wyborów.

  Środkiem do działania powinno być przede wszystkim poczucie humoru. Rozumiem, że Pani, Pani Ewo, ma powody do złego humoru, podobnie jak Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński. Po prostu Wy wiecie więcej, niż możecie mówić z pełną odpowiedzialnością za słowa. Dobrze, że Wasze słowa są powściągliwe i pełne powagi. My takiego obowiązku nie mamy. Powinniśmy wszyscy – jak jeden mąż – wytężać zdolności twórcze w kierunku ośmieszenia systemu III RP. Ale nie drogą prymitywnego poczucia humoru, tylko subtelnie, apelując przede wszystkim do inteligencji strony przeciwnej, tych wszystkich naiwniaków i tych wszystkich synów mongolskich rodzin, którym się wydaje, że dalej „jakoś to będzie”. Trzeba im uświadomić, że nie będzie. Albo będą po naszej stronie, albo będą w obozie śmieszności.

  Apelowanie do poczucia humoru zazwyczaj uruchamia zdolności twórcze. W tej chwili nie wiemy jaka jest bezpieczna, legalna forma protestu, która rozłożyłaby system na łopatki. W 1980 roku taką formą był strajk (patrz http://niepoprawni.pl/blog/4949/otium-dla-mas). Myślę, że jeśli będziemy apelowali do poczucia humoru, ludzie odnajdą taką analogiczną formę protestu sami. A wtedy wystarczy się przyłączyć.

  alchymista
  ===
  Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

 4. przeniesione z niepoprawni.pl
  ===========================================
  Pani Ewuniu,

  ciociababcia, 5 lipca, 2012 – 16:34
  Pani dobrze wie, co robić. Ujawniać prawdę i Pani wszystkimi siłami to czyni. Opozycja… dotychczas nie zabierałam głosu w temacie, ale sytuacja jest zatrważająca, a opozycja, przynajmniej na zewnątrz, zachowuje się tak, jakby nie znała prawdy o sytuacji Polski i Narodu. Jakby nie wiedziała, że działania zewnętrzne są niewiarygodne, ale są faktem i mają poparcie miłościwie nam panujących (jak mówi red.Michalkiewicz).
  **********************************

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

 5. z blogpress.pl
  ================================
  Może na początek STOP GMO !!!
  skorpion, czw., 05/07/2012 – 20:37
  Szanowni Państwo,
  Chodzi o poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o paszach, druk nr 457. INFORMACJA O TYM UKAZAŁA SIĘ DOPIERO WCZORAJ czyli dzień przed rozpoczęciem posiedzenia A więc bez konsultacji społecznych i bez wcześniejszych zapowiedzi odbędzie się pierwsze czytanie nowej propozycji zmiany ustawy o paszach, która mówi o przesunięciu aż do roku 2017 (!) terminu wycofania pasz z GMO.
  UWAGA!!! Projekty poselskie zwolnione są z obowiązku przeprowadzania procesu konsultacji społecznych. Dlatego nie wprowadzono tego projektu przez Rząd a tylko przez posłów PO… a przecież powszechnie wiadomo, że Polacy podobnie jak większość
  Europejczyków w zdecydowanej większości NIE CHCĄ GMO.
  Polscy naukowcy w LIŚCIE OTWARTYM apelują o utrzymanie i egzekwowanie ustawowego zakazu stosowania pasz GMO. LIST I LISTA PODPISÓW TUTAJ: http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/ … st_gmo.pdf
  Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO apeluje do Pani Marszałek Ewy Kopacz o
  odrzucenie projektu polegającego na dalszym odsunięciu w czasie zakazu stosowania pasz genetycznie zmodyfikowanych…W APELU czytamy m.in. ”…Poprzez niewłaściwą prywatyzację sektora zaopatrzenia i produkcji pasz organy państwa całkowicie pozbawiły się kontroli nad prawidłowością jego działania, a w konsekwencji nad bezpieczeństwem żywnościowym narodu! Istnieją przecież uzasadnione obawy, że powodem podwyżek mogą być inne czynniki, w tym czysto spekulacyjne, inicjowane dowolnie przez obecnych na naszym rynku monopolistycznych dystrybutorów pasz powiązanych ze światowymi koncernami biotechnologicznymi. Powstało też realne zagrożenie głodem w przypadku strategicznego zablokowania dostaw białka sojowego…”
  CAŁY LIST/APEL tutaj: http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/ … eustawyo…

  Dieta GMO zabija! Zablokujmy ustawę o paszach!

  skorpion

 6. Pal w grób przeszłości
  Jakub Wołyński, pt., 06/07/2012 – 15:41
  Dzień Rosji? – raczej jest ten nocą,
  Ćmą o upiorach, widmach, biedzie,
  Nieludziach, zbroczonych przemocą,
  O pogrzebach i wiecznej nędzie…

  …Lecz jest ten jednak nam przeszłością,
  Choć i zawszona buda ruska,
  Karmiona putinowską kością,
  Nam przyszłość głosi w kleszczach Tuska, –

  Lecz sami przy tym świetnie wiedzą
  Że już na dzisiaj smrodem zeszłym
  Nie przytłumyli nas, koledzy,
  Lecz na ziemi do piekła weszły…

  Dlatego „dzień” pod okiem kapo
  Uszedł do piekła z nimi razem,
  Z sierpem i młotem, z chorą gapą,
  Z parszywą ropą, z wrogim gazem.

  Upiory znikną, ćma rozwiewa,
  I milknie niebogłos wariacki,
  I nieprzyjaciół krew zalewa,
  I świt się rodzi ten sarmacki…

 7. z naszeblogi.pl
  ======================
  Moze japońskie przysłowie?
  Zdenek Wrhawy
  – 06.07.2012 22:10
  „Nie wyciągaj miecza,jeżeli nie masz zamiaru go użyć…a jeżeli go nie użyłeś,tylko twoja krew może go oczyścić”

  Troche to zagmatwane,ale nie wszystko u nich jest proste…trzeba pomysleć i znac ich kulturę.

  W naszej cywilizacji,białego człowieka inaczej mówią:

  Nie celuj do nikogo z pistoletu,karabinu itp.jeżeli nie masz zamiaru strzelac!

  Niby to samo…ale Katana i Wakizashi,to u nich świetość,a pistolet to śmieć…

  Co to niby ma do artykułu Pani Stankiewicz?

  Niestety…trzeba pomysleć…a to dzis cięzki wysiłek…gorąco 🙂

 8. naszeblogi.pl
  ============================
  Pani Ewo musimy walczyc ze zlem
  joanna cieszkowska
  – 07.07.2012 04:19
  Pani Ewo nalezy ocalic dowody, powolac instytut za granica ktory te dowody zachowa, walczymy choc bez skutku o miedzynarodowy proces, dochodzenie, jak na razie bez skutku. Musimy poprzec akcje milionami glosow a nie tysiacami. Szczegolna opieka nalezy otoczyc rodziny pilotow oraz sluzb tehcnicznych ktore sa obwiniane za wypadek. Powolac doswiadczonuych pruwanych miedzynarodowych dedetkywow specjalistow od podobnych spraw ktorzy wyciagna dokumenty jakich nam sie nie snilo. Musimy uratowac dowody przed zniszczeniem. Generalnie powinno sie przedstawic ten wypadek do ONZ. jako zagrozenie bezpieczenstwa Europy. Ale na to musimy miec wiecej dowodow na agresje putina wobec krajow Europy. Mamy doczynienia z ludzmi ktorzy dsami nie odejda. Miedzynarodowe lobby tez by nam pomoglo. Jak na razie zostalismy pobici.

 9. co robić?
  zwykły Polak
  – 07.07.2012 08:43
  Pani Ewo…
  po pierwsze pragnę wyrazić wielki podziw szacunek i wsparcie – dla odwaznej bezkompromisowej walki jaką Pani dla nas toczy. Dziękuję, dziękuję, dziękuję…. robi Pani wielką rzecz dla Polski. Proszę nie wątpić, proszę się nie poddawać- … no tak- ale jak walczyc o naszą Polskę?
  1. Mówić głośno prawdę- wystarczy jeden człowiek, który mówi prawdę, żeby zmienić cały świat… przykład Jezus i to on nam mówi, że: 6. Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni… i 10. Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
  11 Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. 12 Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami. „- a następnie świadomie – z podniesionym czołem- poszedł na śmierć- pewien, że idzie do Ojca i pewien zwycięstwa… i zwyciężył. Nie miał za wielu uczniów- pod Pani namiotem chyba jednak jest ich więcej…
  2. Musimy być gotowi na największą ofiarę – jestem pewien, że wkrótce reżim, który gubi swoje ostatnie fajne maski- wkrótce pokaże swoją prawdziwą nieludzką straszną twarz- rozpoczną się prześladowania – skrytobójstwa już się rozpoczęły- szykany zawodowe trwają – oni wiedzą, że zwycięstwo wolnej Polski oznacza ich koniec. Oni już walczą na śmierć i życie.
  3. Musimy mówić również głośno prawdę o sobie- o naszych przywódcach – taka jest rola proroków… mówić wodzowi prawdę prosto w oczy. Po to żeby być wyszydzonym przepędzonym przez swoich… skreślonym. Ale Pani słowa – po świadectwie jakie codziennie Pani daje – Pani słowa mają ogromną moc i wagę.Pani mówi w naszym imieniu- a my mamy prawo żądać od przywódcy, żeby nas do walki prowadził naprawdę, organizował naprawdę, słuchał naprawdę,. A jak tego nie robi- nie potrafi nie chce- to nie może być naszym przywódcą.
  4. Pani może być naszym przywódcą- tacy jak ja zwykli Polacy- pójdą za Panią w ogień- proszę w to uwierzyć. Bo daje Pani świadectwo ogromnej odwagi i determinacji- której nie widzę często wśród tych, którzy chcą nas prowadzić…
  5. My Polacy musimy rozpocząć swoją walkę na śmierć o nasze życie. Ta walka to organizacja partii u podstaw- to cotygodniowe spotkania- to lokalni liderzy zaangazowani w walkę w samorządach – to wreszcie ludzie pióra- którzy piszą- dyskutują- opowiadają w salkach przy kościołach o Polsce- co tydzień!!!! To organizacja która ze sztandarami często w swoich miasteczkach wychodzi na ulice- a od czasu do czasu jedzie do Warszawy- żeby policzyć setki tysięcy – mających dość. Ale trzeba to zorganizować!!! Sama Pani nie poradzi… od tego jest partia opozycyjna. To powinno byc jej główne zadanie i jej główna praca. Proszę to im mówić prosto w twarz. Albo zaczną słuchać – albo przestaniemy ich słuchać – i pojawi się ktoś taki jak Pani- i zorganizuje namiot, który obejmie całą Polskę.
  Zwyciężymy….
  zwykły Polak- a jest nas miliony… myślimy podobnie.

 10. Ewa Stankiewicz – Otwieram dyskusję: Co robić? (wersja autorska
  podajdalej11
  – 08.07.2012 04:17
  Pani Ewo odnosnie watku cytuje ” Jak ma się zachować człowiek,
  który nie chce w to wierzyć, ale na podstawie wszelkich przesłanek
  rozum podpowiada mu, że to najbardziej prawdopodobna wersja wydarzeń?
  Zadaję więc Państwu to pytanie: co robić? „.
  ~~~ Z dalekiej oddali oceniam,
  ze potrzebujemy dowodcow
  takich co na odleglosc rozpoznaja
  dziurki w oknach samolotu zrobione od kulki
  i beda sie domagali, by tych co rozkazali wybijanie
  szyb w TU-154M zlapano i w sadzie ukarano.
  Mr.Jan Tarwid.Kapr.Rez.Lot.Polskiego i Amerykanskiego.
  P.S. Dowodca taki sie znajdzie jak sie dowie,
  ze czekaja na niego zolnierze co przysiege wypowiedzieli.
  … WYPOWIEDZENIE PRZYSIEGI WOJSKOWEJ …

  W wyniku haniebnego postepowania
  bratnich braci w sprawie Smolenskiego zdarzenia
  uwazam sie za zwolnionego z przyjacielskiej
  przysiegi wojskowej do czasu ustanowienia
  sadu kolezenskiego Lotnictwa Polskiego
  i Rosyjskiego pod patronatem Pana J.Kaczynskiego
  w celu wykrycia i ukarania sprawcow katastrofy Smolenskiej.
  W MOIM ZOLNIERSKIM PRZEKONANIU
  NIE UWAZAM ZA PRZYJACIELA TEGO
  CO JEST ZAMIESZANY W ZABICIU
  PREZYDENTA MEGO.
  Mr.Jan Tarwid.Kapr.Rez.Lot.Polskiego i Amerykanskiego.

  —– Przewidzenie ——-
  Mialem takie widzenie,
  ze w samolocie lecacym
  do Smolenska komus krew
  z nosa leciala i przez dziurke
  w oknie miedzy szyby sie dostala.

  Wiec gdy ja o dziurce napisalem
  Nasi bratni bracia szyby powybijali,
  by Rodacy nie mysleli, ze do
  samolotu strzelano gdy go odstraszano.

  Janwid. Rochester. N.Y. Jan,24/2012
  P.S.
  Dziurki jakie w oknach
  powstaly przy dekompresji
  krew w okno wessaly
  dlatego okna zostaly powybijane.

 11. z solidarni2010.pl
  =============================
  #3 | fencer22 dnia 05.07.2012
  Jestem cywilem, ale tez oficerem rezerwy. Uczono mnie za komuny kiedy odbywalem sluzbe wojskowa co robic w wypadku zagrozenia bytu panstwowego. W takim wypadku powoluje sie podziemne struktury panstwowe i organizuje oddzialy bojowe. Zaopatruje sie je w bron i cwiczy potajemnie, aby byly gotowe do dzialania.Powoluje sie rzad, niezalezne, podziemne media. Krotko mowiac tworzy sie partyzantke.Czy to grozi wojna domowa? Oczywiscie, ale czyz nie przerabiala tego Polska w przeszlosci? W odpowiednim momencie robi sie przewrot. Taka byla forma dzialania jeszcze kilkadziesiat lat temu. Co teraz??? Czy mozemy zrobic cos takiego? Nie mozemy.Sytuacja polityczna Polski i otoczenia jest inna. Tego nie trezba tlumaczyc. Tak wiec co robic w obecnej sytuacji? Jedyna droga jest pozyskanie wiekszosci szeroko rozumianej. W wojsku, policji, sluzbach,wsrod politykow, artystow,.Droga pokojowa. Pokazujac zagrozenie.Wspierajmy ze wszystkich sil telewizje Trwam, niezalezna prase.Moim zdaniem Niepodleglosc nie jest w tej chwili zagrozona bezposrednio.Ale czas plynie.Trzeba powolac struktury informacyjne. Ograniczyc jezyk ataku i konfrontacji.Tlumaczyc, wyjasniac, zadawac pytania. Czasem beznamietnie. Siac ziarno niepokoju, ziarno macace dotychczasowa wiare inteligencji w „europejskosc” Tuska i jego ekipy.Nalezy podwazyc i wskazac na jego egoizm i niechec w stosunku do naszego Kraju. Punktowac jego dzialania bez znamion nienawisci czy niecheci. Tylko merytorycznie. Wykorzystac niezadowolenie dawnej „klasy robotniczej”.Pokazywac co oznacza dla nas wszystkich tzw. „reforma emerytalna”. Pokazac spoleczenstwu, ze nie wywiazuje sie z obietnic, klamie. Nie przeciwstawiac jego ekipie PiSu i Kaczynskiego. Pokazywac dzialania konstruktywne, budujace zgode w Polsce.Uzywac jezyka spokojnego, budowac na sukcesach sportowych, pokazywac, ze Polska jest wielka, ze moze duzo. Obudzic w ten sposob patriotyzm, nawet nieuswiadamiany, aby w odpowiednim czasie go wykorzystac. Zejsc na poziom samorzadow. wprowadzic ludzi do rad powiatowych, miejskich.Do oswiaty. ITD. Ogolnie to jest temat na zjazd Stowarzyszenia. Zjazd zamkniety dla prasy. „tajny” poniekad. Ale to trzeba zrobic. Im szybciej tym lepiej.

 12. #11 | liberawski dnia 07.07.2012
  Co robić? Próbujmy odpowiadać konkretnie.
  Z pewnością musimy kontynuować to, co zaczęliśmy w czasie ostatnich wyborów. Mam na myśli akcję uczciwewybory.pl . Innymi słowy musimy zagwarantować, że najbliższe wybory parlamentarne nie zostaną sfałszowane. Specjalista od fałszowania wyborów w Rosji pana Putina już odwiedził polską PKW – wiemy co to może oznaczać. Słusznie uznali, że potrzeba około 20 miesięcy na przygotowanie się do skutecznej akcji fałszowania. Po pierwsze pamiętajmy, że zasadnicze wyeliminowanie fałszerstw jest w naszej mocy. Już teraz szukajmy w swoich środowiskach ludzi, którzy chętnie wzięliby udział w wyborach. Mamy dwadzieścia parę miesięcy – to wystarcza, żeby wytworzyć środowiskowy etos uczestnictwa i dumę z uczestnictwa w tego typu akcji.
  Każdy z nas powinien już teraz spróbować zrozumieć na czym polega istota pracy w komisji jako mąż zaufania zmierzająca do 1. udaremnienia fałszerstwa 2. do zaraportowania! wyniku wyborów w swojej komisji mające na celu autonomiczne sumowanie wyników, które uniemożliwia fałszerstwa na poziomie systemu informatycznego – to też jest realnym celem – środki informatyczne do tego w dzisiejszych czasach do banał.

  Chcąc zwyciężyć musimy wielką wagę przywiązywać do spraw technicznych i konkretnych szczegółów. Każde światowe zwycięstwo opiera się sile konkretnej wiedzy i jej szczegółowej aplikacji do danego projektu. Nasze poświęcenie, „idealizm”, zaangażowanie nie przełoży się na zwycięstwo jeżeli będziemy myśleć konkretem, dbać o szczegóły akcji, jeżeli nie domkniemy obywatelskiego systemu pracy do tego stopnia aż przeciwnik zostanie pozbawiony pola. Nie łudźmy się w naszych wysiłkach. Nikt nam nie ustąpi. Mamy przewagę ilościową i z pewnością jesteśmy w stanie wystawić większą armię od naszego przeciwnika. To wielki atut ale niestety nie jest wystarczający bez poprawy jakościowej zasobów. Na początek potrzeba nam 30 tysięcy osób do komisji wyborczych w całym kraju. Każdy z nas musi znaleźć 10-ciu bo ostatnio zdążyliśmy zgromadzić jedynie 3 tysiące. Brakło czasu i doświadczenia i myślę że pewności działania w tego typu akcjach.

  To początek rozmowy i początek procesu odpowiadania. Im konkretniejsze damy odpowiedzi, tym będziemy bliżej realnego zwycięstwa. Niech nasze słowa przechodzą w rozumny czyn. Nie oglądajmy się też na innych. Róbmy, co do nas należy i czerpmy wewnętrzne zadowolenie z tego. Bóg widzi w ukryciu i każdemu przygotuje nagrodę.

 13. #12 | ukropek dnia 07.07.2012
  Myślę,że problem nie wynika z niemocy narodu.Problem polega na niemocy tych,którzy uparli się moc narodu dźwignąć. Od lat obserwuję,mimo chwalebnego nagłaśniania wszelkich patologii w państwie,zanik promowania wartości. Promowanie wartości nie polega na przypominaniu Polakom, że istnieje coś takiego,jak patriotyzm.Promowanie wartości to ukazanie patriotyzmu jako miłości do Ojczyzny i uwrażliwianie sumień na tą miłość.Tak jak leczenie chorego polega na aplikowaniu kilku różnych leków jednocześnie,tak leczenie choroby toczącej naszą Ojczyznę wymaga wielu leków.Od lat upieramy się znaleźć ten jeden jedyny lek i przez cały ten czas popełniamy ten sam grzech zaniechania.Jak trudno było nam skompletować listy do komisji wyborczych.Przecież nie wymagało to konspiracji!Wydaje się,że wystarczyło tylko chcieć,tylko się zmobilizować.Nie wymagało to przelewania krwi!A takie listy powinny być pod ręką na każdą okoliczność. Zanim zaczniemy podejmować trudne decyzje,sprawdźmy się w tych łatwiejszych.Jest tyle obszarów do zagospodarowania. Konspiracja nie wyklucza działań w majestacie prawa.Wręcz przeciwnie.Zanim zaczniemy budować poważne struktury, nauczmy się funkcjonować w stowarzyszeniach.Tych najbardziej prostych.Niechby to na początek miało być Koło Gospodyń Wiejskich.Przyjrzyjmy się Marszom dla Życia.Ten ruch skazany jest na sukces!Dlaczego?Bo jest ruchem WSPÓLNOTOWYM.Przeciętny Polak odczuwa niesamowity głód wspólnotowości,to jest wielka szansa.Że nie zieje nienawiścią?Dlatego będzie największym dla rządzących zagrożeniem.Jeśli takich prezentów nie będziemy przyjmować popełniać będziemy grzech zaniechania.
  Pani Ewo!Jest to mój pierwszy komentarz na tej stronie. Niewiele wiem na temat Pani osoby,ale i to mi wystarczy. Jestem z Panią.

 14. #14 | ciociababcia dnia 08.07.2012
  Trudno mi , przedstawiać radykalne przedsięwzięcia, a to tylko z powodu niemożności w ich uczestnictwie. Drugi obieg! i strzeżmy się błędów popełnionych w latach 80-tych. Absolutna konspiracja…
  Przed chwilą przeczytałam propozycje, które przedstawiam. Liczę na to, że Autor wie co proponuje.

  Pierwsza odpowiedź na „co robić?”

  http://solidarni2010.pl/n,3628,13,odpowiedz-na-quotco-robicquot.html

  Autor: DG, wpisał dnia 06.07.2012r. Rafał Gołuch

  Zrozumcie to ludzie, że zebraniami, zbieraniem podpisów, staniem biernym pod banerami, okrzykami jeden przez drugiego, wiecznymi kłótniami środowisk, nie zrobimy nic!…

  Potrzeba jest poświęcenia z Twojej strony. To Ty masz teraz dać siebie Ojczyźnie, bo tyle dać możesz. To proste. Cały Twój świat i wszystko co masz, to Twoje życie – energia, pasja, inwencja, odwaga, zdolności, wola. I to masz dać Ojczyźnie, jeśliś patriota.

  więcej:
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=6604&Itemid=100

 15. Pani Ewo ,
  Barzdzo dziękuję za tę inicjatywę. Moim zdaniem cywilizacja się skończyła i zaczyna pragmatyzm inaczej będzie po nas… Zacznijmy od budowania struktur podziemnych i przenieśmy całą bnasza zasadniczą walke o Polske do KONSPIRACJI !!!! Jawnie nie wygramy z kanaliami ! tak jak w 1980 roku … najpierw wybierzmy tzw.”wałęsę” czyli niekwestionowanego naprawdę przywódce ! ( może Pan Kaczyński – naprawdę nie wiem kogo ale wwy w Kraju powinniście wiedzieć kto jest naprawdę godny zaufania !) a następnie w kazdym województwie po trzech jego przedstawicieli… województwa powinni organizować konspiracyjny ruch w dół ! a dopiero potem protesty , praca uświadamiająca i coraz bardziej radykalne formy domagania się niepodległej Polski… To jest potęzne zadanie wybiegające daleko w przyszłośc ale inaczej nie zwycięzymy jeśli tego zadania sie nie podejmiemy. Jeśłi chodzi o konkret to musimy znaleźć do kazdego punktu wyborczego conajmniej dwóch ludzi !!!!! albo w formie członka albo męża zaufania ale to musi byc i już powinno się w komputerze w warszawie nanosic na mape punkty wyborcze z całego kraju.. podczas wyborów wszystkie te punkty będa przelazywać wyniki wyborów do centrali w warszawie i trzeba zrobis równoległe liczenie !!!!! wybory były fałszowane a to zw zasadzie są działania bez kosztów !!!! narazie tyle

  • kajan, okręgi jedno mandatowe sa zgubna pułapką !!!! W zasadzie stoję na stanowisku, że w ordynacji trzeba zmienić wyłącznie sposób przydzielania mandatów !!!! 460 osób którzy otrzymali w kolejności najwięcej głosów wchodzi do parlamentu i nikt więcej … to prawie jak jedno mandatowe okręgi ale nie rozbija to ruchu partyjnego gdzie wiele osób pracuje nad programem i ta wolność daje przewagę nad pojedynczym posłem… Przy jedno mandatowych okręgach masz 460 partii w sejmie bez możliwości stworzenia rządu czy przegłosowania czegokolwiek… totalna anarchia… Nie mojego wsparcie nie ma dla jedno mandatowych okręgów natomiast poprę wszystko co stworzy optymalną mozliwośc że do sejmu wchodzą ludzie z najwieksza ilością głosów

 16. Podsłuchuje nas aż 9 instytucji. Są nimi: Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna, Biuro Ochrony Rządu, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Służba Wywiadu Wojskowego, Centralne Biuro Antykorupcyjne i wywiad skarbowy.
  1 stycznia 2011 r. weszło w życie rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury dotyczące retencji (gromadzenia i archiwizowanie danych o ruchu w sieciach telekomunikacyjnych). Operatorzy komórkowi i dostawcy internetu muszą gromadzić i przechowywać dane o połączeniach użytkowników i przechowywać je przez dwa lata (datę i godzinę połączenia, jego rodzaj i lokalizację rozmówców). Firmy telekomunikacyjne mają obowiązek współpracować w tym zakresie ze służbami specjalnymi, w tym ABW. I nie jest potrzebna na to zgoda sądu.

  Podsłuchowisko

  Informacje dotyczące właściciela danego numeru telefonu, które są udostępniane ABW przez firmy telekomunikacyjne, mogą wprawić postronnego obserwatora w osłupienie. Jak dowiedziała się „Gazeta Polska”, poprzez zapytanie, do kogo należy interesujący agencję numer telefonu, służby uzyskują wszystkie dane na temat właściciela telefonu. Znajduje się tam komplet informacji, które wpisano podczas zawierania umowy z firmą telekomunikacyjną, m.in. numer prawa jazdy, NIP, PESEL, imiona rodziców, miejsce pracy, stan majątkowy. Dzięki temu ABW błyskawicznie namierza właściciela danego numeru, dostając dodatkowo komplet informacji na jego temat. Wszystko wskazuje na to, że w roku wyborów parlamentarnych władza pobije rekord inwigilacji obywateli. Jaki jest obecnie rozmiar tego zjawiska, świadczy fakt, że kilka tygodni temu Naczelna Rada Adwokacka w specjalnie opracowanym raporcie stwierdziła: „Polak jest najbardziej inwigilowanym obywatelem UE”. W ubiegłym roku służby pytały o billingi obywateli 1,3 mln razy, najwięcej ze wszystkich krajów Unii.
  “histeria, która miała miejsce za rządów Kaczyńskiego na temat wszechwładzy służb specjalnych, wtedy całkowicie bezprzedmiotowa, teraz się spełnia w sposób doskonały. Gazeta obsesyjnie prorządowa opublikowała materiał, z którego wynika, że w Polsce na tysiąc obywateli zakłada się 27,5 podsłuchu, w Wielkiej Brytanii, która ma autentyczny problem z terroryzmem to jest 8 na tysiąc, a w Niemczech 0,2 na tysiąc. Coś to, na litość Boską, mówi o tym systemie. Panowanie Tuska tak demoluje państwo prawa w Polsce, że każdy następny, kto przyjdzie, nic nie będzie już musiał psuć. Będzie miał władzę dyktatorską, bo wszystkie hamulce zostały rozbite przy kretyńskim entuzjazmie pożytecznych idiotów z elit intelektualnych i medialnych
  Portal tvn.24.pl alarmuje:
  Polska znów bije własny rekord inwigilacji. Ponad 1 mln 850 tys. razy w 2011 roku sięgano po informacje wynikające z naszych połączeń telefonicznych. To o kilkaset tysięcy więcej niż rok wcześniej. (…) Liczba informacji zbieranych o Polakach na podstawie połączeń telefonicznych rośnie z roku na rok.
  Jednocześnie operatorzy dostali od uprawnionych służb ok. 250 tys. wniosków o
  billingi. Dla porównania pod koniec lat 90. podsłuchów w skali roku było ok.
  1500.
  Według niego w każdej sieci telefonicznej zlecenia policji i służb obsługuje
  zespół 30 do 40 osób. – Obsługują na okrągło sprawy pilne związane z
  porwaniami, zagrożeniem terrorystycznym, ale też muszą zajmować się
  głupstwami. W wielu przypadkach funkcjonariusze zwracają się od nas, bo idą na
  łatwiznę – ocenia jego kolega z innej sieci.

  Jakie ma możliwości SpyLog?

  zapisuje wszystko to, co było pisane na klawiaturze
  zapisuje cykliczne zrzuty ekranu, będziesz widział co się działo na monitorze komputera
  nagrywa rozmowy audio na komunkatorach internetowych typu Skype, GaduGadu, Tlen i inne
  nagrywa dźwięk otoczenia (podsłuch), rozmowy
  zapisuje informacje o uruchamianych programach, odwiedzanych stronach internetowych, wpisywanych danych w formularzach na stronach www
  zapisuje w jakich dokładnie godzinach były te czynności wykonywane
  zdalny monitoring komputera – wszystkie informacje dostaniesz na skrzynkę email !
  jest niewykrywalny dla programów ANTYWIRUSOWYCH !
  jest prosty w użyciu, tak samo dla fachowca, jak i laika
  nie wymaga konfiguracji i specjalistycznej wiedzy – jest gotowy do użycia „od zaraz”
  jest dyskretny, nie obciąża komputera, łącza internetowego, nie przeszkadza w pracy komputera
  działa na systemach Microsoft Windows: XP, 2000, 2003, VISTA , 7, 8 !
  nie wymaga uprawnień administratora!
  urządzenie dostępne w wielu językach – polski, angielski, niemiecki, ukraiński, włoski!

  Jakie są wersje urządzeń i ile kosztują?

  Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach : Standard , Email.
  Porównaj różnice aby zadecydować, która wersja jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia:

  STANDARD
  ( dawniej SpyProf ) EMAIL
  Pojemność nośnika USB: 4 GB
  8 GB
  promocja! 4 GB
  8 GB
  promocja!
  Zapisywanie klawiatury:
  Zapisywanie zrzutów ekranu:
  Nagrywanie audio (komunikatory):
  Podsłuch otoczenia:
  Zapisywanie uruchamianych programów:
  Zapisywanie odwiedzanych stron www:
  Bezpośrednie zgrywanie danych:
  Wysyłanie zapisu klawiatury na email:
  Wysyłanie zrzutów ekranu na email:
  Gwarancja: dożywotnia (*)
  Cena brutto: 499 zł
  A teraz wyobrażmy sobie co mają w zanadrzu 9 służb i firmy wywiadownie detektywistyczne ( w większości po SB WSI ZE względu na możliwość posiadania broni w tym długiej mają koncesje) chyba czas zacząć konspiracje w małych grupach tematycznych z ludżmi z referencjami? nigdy nie wygramy oficjalnie wyborów niech to dotrze do prawicy sprawy zaszły za daleko po zamachu w Smoleńsku namiestniku z budy putina i piątej kolumnie cycatej andżeli onalda thórzka półniemca półruska zdradka MSZ oni już nie mają nic POza STRACHEM i są zdolni do wszystkiego i korupcja ,oligarchia przy tym to zabawa na jaki terror i zamordyzm ich stać

Dodaj komentarz (będzie widoczny po zatwierdzeniu)

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s